r e k l a m a
● kwoty stanowiącej iloczyn stawki zwrotu podatku na 1 litr ON, liczby 100 oraz powierzchni użytków rolnych będących w posiadaniu lub współposiadaniu producenta rolnego określonej w ewidencji gruntów i budynków, według stanu na dzień 1 lutego danego roku, oraz
● kwoty stanowiącej iloczyn stawki zwrotu podatku na 1 litr ON, liczby 30 oraz średniej rocznej liczby dużych jednostek przeliczeniowych (DJP) bydła będącego w posiadaniu rolnika w roku poprzedzającym rok, w którym złożono wniosek o zwrot podatku.
W myśl art. 6 ust. 3 ustawy, do o wniosku o zwrot podatku należy dołączyć:
● faktury VAT albo ich kopie stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie 6 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku,
● dokument wydany przez kierownika biura powiatowego ARiMR zawierający informację o liczbie DJP bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego, w odniesieniu do każdej siedziby stada tego producenta, w ostatnim dniu każdego miesiąca roku poprzedzającego rok, w którym złożono wniosek o zwrot podatku.
r e k l a m a
Na stronie internetowej ARiMR zamieszczony jest wzór wniosku o wydanie informacji o liczbie DJP dla bydła, którą należy dołączyć do wniosku o zwrot podatku akcyzowego. Z jego treści wynika, że ARiMR wydaje informację o liczbie DJP dla bydła w danym gospodarstwie za poprzedni rok, ale bez wskazania, gdzie znajduje się siedziba stada. Prawdopodobnie dlatego to zaświadczenie zostało przyjęte w drugiej gminie, gdyż nie zadano tam Pani pytania o siedzibę stada.
W myśl art. 9 ust. 1 wymienionej wyżej ustawy, producent rolny, który pobrał nienależnie lub w nadmiernej wysokości zwrot podatku, jest obowiązany do jego zwrotu wraz z odsetkami w wysokości określonej jak dla zaległości podatkowych.