r e k l a m a
Intensywne mieszanie w wozach z poziomymi ślimakami wpływa na szybsze zużywanie się dna zbiornika. Dlatego Metal-Fach w tym miejscu zastosował specjalne wzmocnienia w postaci wkładki Tivar 88 o grubości 6 mm. Również inne elementy narażone na wysokie tarcie jak przeciwnóż środkowy czy zasuwy okien wysypowych zostały wykonane ze stali Hardox. Ślimaki są dwa i są wyposażone w wymienne noże. Obracają się do środka komory.
Dawka jest w nim przygotowywana tak, że podczas mieszania składniki paszy sukcesywnie przesuwane są z obu końców maszyny do jej środka, a następnie dzięki specjalnym łopatkom na ślimakach kierowane są do góry. Potem przemieszczają się do przedniej i tylnej części maszyny i tak cykl się zamyka. W tylnej części wozu znajduje się sterowany hydraulicznie kosz, który można otworzyć nawet w trakcie mieszania paszy i który jest pomocny przy dodawaniu śruty, granulatów czy dodatków mineralno-witaminowych.
r e k l a m a
Wyładunek dawki następuje przez usytuowane po obu stronach okna, przy których mogą być zamocowane przenośniki taśmowe o długości 1 metra. Napęd na ślimaki przekazywany jest za pomocą połączonych dwóch przekładni – wstępnego napędu (planetarna) i głównego napędu (walcowa). Poprzedza je reduktor z funkcją zmiany kierunku obrotów ślimaków, co przydaje się w momencie zaklinowania paszy.
Maszyna posiada własny układ hydrauliczny o wydajności 80 l/min z pompa napędzaną od wałka WOM. Na wyposażeniu paszowozu znalazł się też pneumatyczny dwuobwodowy układ hamulcowy z ręcznym regulatorem siły hamowania.
Przemysław Staniszewski