Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Revus z rozszerzoną rejestracją

Data publikacji 13.05.2020r.

Ten fungicyd firmy Syngenta najbardziej znany plantatorom ziemniaka uzyskał właśnie rozszerzenie rejestracji o kolejne uprawy małoobszarowe. Revus zawiera substancję czynną mandipropamid (związek z grupy karboksyamidów) o działaniu wgłębnym i powierzchniowym, należącą do grupy FRAC 40. Szczegółowe informacje o produkcie, w tym bardzo ważne w ochronie okresy karencji, znajdziemy oczywiście w etykiecie.

Przypomnijmy, że Revus 250 SC jest specjalistą w zwalczaniu zarazy ziemniaka. Może być w ich uprawie stosowany zapobiegawczo i interwencyjnie w maksymalnej jednorazowej dawce 0,6 l/ha (maksymalnie 6 razy w sezonie wegetacyjnym) w okresie od początku fazy zakrywania międzyrzędzi do końca fazy początku żółknięcia liści.

Revus miał i ma rejestrację m.in. w pomidorach (na zarazę ziemniaka), szpinaku, botwinie, buraku liściowym (na mączniaka rzekomego). Fingicyd miał szeroką rejestrację w wielu uprawach małoobszarowych, głównie do zwalczania w nich mączniaka rzekomego. Na tej liście były m.in.: chmiel, sałaty, rukola, eskariola, gorczyca sarepska, rzeżucha, endywia, cukinia, melon, dynia, patison, arbuz, brokuł, bakłażan, pietruszka naciowa, świeże zioła.

Jak wspomniałem, decyzją MRiRW nr R–301/2020d z dnia 23 kwietnia 2020 r. zakończony został proces rozszerzania rejestracji o kolejne uprawy małoobszarowe. Teraz Revusem można chronić przed mączniakiem rzekomym także uprawiany w polu kalafior, kapustę brukselskę, groch zielony i rzodkiewkę oraz uprawiane w polu, pod osłonami i w szklarniach rośliny warzywne na młode liście i roszponkę. Na rozszerzonej liście upraw małoobszarowych jest także cykoria sałatowa uprawiana w pomieszczeniach. W tym przypadku Revus można wykorzystać (tylko użytkownicy profesjonalni) do ograniczania fytoftorozy przez używanie fungicydu do oprysku korzeni przed rozpoczęciem pędzenia cykorii albo jako dodatek środka do roztworu nawozowego przy podlewaniu.

Marek Kalinowski
Za informacją Syngenta

r e k l a m a

r e k l a m a

Zobacz także

r e k l a m a