Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Ursusy C-360 prosto z wojska

Data publikacji 03.06.2020r.

Agencja Mienia Wojskowego wystawia na sprzedaż kolejne maszyny rolnicze. Wśród nich można znaleźć m.in dwa ciągniki Ursusy C-360. Można kupić także popularne kiedyś spychacze gąsienicowe. Czy warte są swojej ceny?

Kolejne oddziały regionalne Agencji Mienia Wojskowego wystawiają na sprzedaż sprzęt, który już nie jest potrzebny żołnierzom. Wśród nich można znaleźć maszyny, którymi mogą zainteresować się także rolnicy. Oddział Regionalny AMW w Zielonej Górze w przetargu pisemnym wystawił na sprzedaż chociażby ciągnik rolniczy Ursus C-360 z 1980 roku, którego cena wywoławcza wynosi 9 tys. złotych. Rozstrzygnięcie oferty przetargu nastąpi 9 czerwca 2020 roku o godz. 11.00 w siedzibie OR AMW w Zielonej Górze.

Natomiast 4 czerwca 2020 roku nastąpi otwarcie ofert w przetargu ogłoszonym przez Oddział Regionalny AMW w Poznaniu. Poznański oddział agencji wystawił na sprzedaż m.in. ciągnik rolniczy Ursus C-360 z 1987 roku, którego cena wywoławcza wynosi 12 tys. złotych.

Ciekawą ofertę ma także gdyński oddział AMW, który wystawił na przetarg dwie spycharki hydrauliczne DZ-27S na T-170 z 1989 i 1990 roku, których cena wywoławcza wynosi 20 tys. złotych.

Wiele osób uważa,
że ceny wywoławcze których żąda Agencja Mienia Wojskowego za wystawione ciągniki są zbyt wysokie jak na rocznik Ursusów. Jednak zwolennicy zakupów z demobilu podkreślają, że ciągniki rolnicze użytkowane przez armię zazwyczaj były bardzo dobrze konserwowane i mają stosunkowo niewielki przebieg.

12 000 zł
– taka jest cena wywoławcza widocznego powyżej Ursusa C-360 z 1987 roku sprzedawanego przez AMW

Ale tak naprawdę warto udać się na miejsce stacjonowania danego ciągnika i obejrzeć go na własne oczy. Na stronie internetowej AMW można znaleźć informacje, gdzie i kiedy można dokonać inspekcji wybranego sprzętu, w tym także Ursusów.

We wcześniejszych przetargach wojsko sprzedawało także inny sprzęt i maszyny, które mogą sprawdzić się w gospodarstwie rolnym, w tym przyczepy o ładowności do 6 ton czy niskopodwoziowe samochody Star, Tarpan, Lublin czy Honker, ale również piłę tarczową, agregat prądotwórczy czy wózki widłowe.

Żeby kupić maszyny z demobilu
należy przystąpić do przetargu na dany sprzęt. Podstawowym warunkiem wzięcia udziału w nim jest wpłacenie wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej danego sprzętu oraz dostarczyć ofertę kupna wybranej maszyny. Oferta powinna zawierać m.in.: dane identyfikujące oferenta oraz jego dane kontaktowe; oferowaną cenę netto dla wybranej pozycji przetargowej; oświadczenie oferenta, że zapoznał się ze stanem przedmiotu podlegającego przetargowi.

Jeśli AMW znów wystawi na sprzedaż jakieś ciekawe maszyny rolnicze, będzie można o tym przeczytać na naszej stronie www.tygodnik- rolniczy.pl.

Paweł Mikos

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a