Ten nowy wielozadaniowy ośrodek badań nad roślinami uprawnymi znajduje się w Segedynie (węg. Szeged) na Węgrzech. Dysponuje zaawansowanymi możliwościami badawczymi w zakresie materiału siewnego, środków ochrony roślin i będzie zajmował się opracowywaniem zrównoważonych rozwiązań dla rolników z całej Europy.
Nowo zintegrowane Szeged Center powstałe nakładem 1,9 mln USD, jest jednym z największych europejskich ośrodków Cortevy. Zespół hodowców prowadzi badania nad uprawami kukurydzy i słonecznika oraz rozwija produkty oparte na elitarnym materiale genetycznym Cortevy. Doskonalone są tutaj odmiany hybrydowe o wysokim potencjale plonotwórczym i zaawansowanych cechach agronomicznych, jak wysoka tolerancja na upały.
Wcześniejsze badania przyczyniły się do powstania produktów stawianych za wzór na rynku, jak hybrydy słonecznika ExpressSun marki Pioneer z tolerancją na herbicydy, nasiona wysokooleinowego słonecznika czy linia kukurydzy Optimum AQUAmax. Zespół działu zintegrowanych nauk rolniczych prowadzi badania polowe i uprawy eksperymentalne na potrzeby opracowywanych rozwiązań w zakresie zwalczania chwastów, szkodników i chorób roślin, a także produktów biologicznych i technologii zaprawiania materiału siewnego.
– To bardzo ważny kamień milowy w historii Corteva Agriscience. Trzy duże jednostki badawczo-rozwojowe łączą siły, by wspólnie pracować nad zaawansowanymi rozwiązaniami dla rolników z Węgier i innych krajów europejskich. Dzięki tej integracji tworzymy kreatywne środowisko dla innowacji i doskonałości operacyjnej, wykorzystując synergie trzech dotychczas odrębnych placówek. Zgodnie z ogłoszonymi przez nas niedawno celami zrównoważonego rozwoju na 2030 rok, konsekwentnie rozwijamy i wdrażamy innowacyjne i przyjazne dla środowiska rozwiązania dla rolnictwa, z pożytkiem dla naszych klientów, konsumentów i społeczności, którym służymy – mówi Abelardo De La Vega, szef europejskiego działu hodowli roślin w Corteva Agriscience.
Marek Kalinowski
Za informacją Corteva