De Heus to holenderska firma działająca w branży żywienia zwierząt. Jedna z największych na rynku paszowym. Działa w ponad 50 krajach na całym świecie. Polska jest jednym spośród ośmiu krajów, w których De Heus ma swoje zakłady produkcyjne. Na naszym rynku jest obecna od ponad 30 lat, a istnieje od ponad 100. Dostarcza rozwiązania żywieniowe oraz profesjonalne doradztwo, produkuje mieszanki pełnoporcjowe, uzupełniające (koncentraty), a także mineralno-witaminowe (premiksy) i preparaty mlekozastępcze. W 2015 roku firma uruchomiła ósmy zakład produkcyjny w Polsce – nowoczesną wytwórnię premiksów w Łęczycy w Łódzkiem.
Dołączając do grupy De Heus, zespół Golpasz będzie mógł skorzystać z międzynarodowego doświadczenia oraz specjalistycznej wiedzy z zakresu żywienia i hodowli zwierząt, a także narzędzi biznesowych wspierających rozwój i pozyskiwanie nowych klientów.
– De Heus, podobnie jak Golpasz, posiada najnowszą wiedzę w zakresie żywienia, chowu i hodowli zwierząt. Dzięki połączeniu potencjału i doświadczenia obu zespołów, najlepszych praktyk w zakresie tworzenia produktu oraz obsługi klientów będziemy mogli stworzyć warunki jeszcze lepiej odpowiadające na potrzeby naszych klientów. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy decyzji UOKiK i cieszymy się, że możemy przystąpić do finalizacji działań – podkreśla Adam Zaleski, dyrektor generalny De Heus.
Jak twierdzi Wiesław Ilków, prezes zarządu Golpaszu, połączenie przyniesie obustronne korzyści, gdyż dzięki temu możliwe będzie poszerzenie oferty dla klientów. Golpasz to firma z ponad 50-letnią tradycją. Produkcja pasz prowadzona jest w czterech zakładach, których roczny potencjał wynosi 500 tys. ton. Szczególnie specjalizuje się w produkcji pasz dla indyków. Centrala spółki znajduje się w Golubiu-Dobrzyniu.
Wzrost produkcji i sprzedaży w De Heus nastąpił między innymi dzięki wcześniejszym przejęciom na rynku. W 2002 roku zakupiona została firma Land o Lakes, w 2005 roku włączono do spółki firmę Hima, a w 2010 roku kupiono francuską firmę Evialis. Firma De Heus oferuje także doradztwo w zakresie budowy obiektów inwentarskich. Szczególnie zaangażowana jest w propagowanie wśród producentów trzody chlewnej systemu żywienia na mokro i przedstawiania im korzyści wynikających z używania tańszych surowców odpadowych przemysłu spożywczego.