Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Zmiany w Argo Tractors. Otwarty został polski oddział, na czele którego stanął Waldemar Zaremba

Data publikacji 27.04.2021r.

Przez osiem lat pracował w firmie Kubota. Teraz Waldemar Zaremba pokieruje polskim oddziałem Argo Tractors, którego działalność zainaugurowano kilka dni temu. Jednocześnie z firmą Argo Tractors pożegnał się Andrzej Jabłoński.

Zadaniem polskiego oddziału będzie zwiększenie udziałów w rynku ciągników McCormick i Landini, które produkuje Argo Tractors. W szczególności włoska grupa zamierza mocno promować najmocniejsze traktory McCormick X8, których moc dochodzi do 310 koni. Ponadto chce zwrócić również uwagę na ciągniki specjalistyczne Landini.
– Polski rynek – jak twierdzi Simeone Morra, dyrektor korporacyjny w Argo Tractors – przechodzi głębokie zmiany, charakteryzujące się wzrostem wielkości gospodarstw oraz znacznym wzrostem zapotrzebowania na technologię, moc i usługi. Jako grupa w ostatnich latach zainwestowaliśmy w ten rynek, poprzez sieć dealerów, którym od teraz będziemy udzielać jeszcze większego wsparcia dzięki umiejętnościom i doświadczeniu Waldemara Zaremby i jego współpracowników, którzy jak nigdy dotąd będą starali się odpowiadać na potrzeby lokalnych klientów.
Włoska grupa jest przekonana, że 45-letni Waldemar Zaremba, który posiada wysokie kompetencje i bogate doświadczenie menedżerskie w świecie motoryzacji i mechanizacji rolnictwa, umocni marki McCormick i Landini na polskim rynku.
– Jestem pod ogromnym wrażeniem gamy i jakości ciągników Landini i McCormick, ale także procesów produkcyjnych, które pokazują, że Argo Tractors jest nowoczesnym i konkurencyjnym producentem dostarczającym produkty i usługi dedykowane dla europejskiego rynku rolniczego – komentuje Waldemar Zaremba, dyrektor generalny Argo Polska. – Przeniesienie tego dziedzictwa i pasji do Polski, zorganizowanie pokazów na polach, aby promować i pozwolić widzom docenić najwyższą jakość, będzie wyzwaniem, które podejmuję i któremu zamierzam sprostać.
Na razie udziały w rynku obu marek są niskie. W zeszłym roku zarejestrowane zostały w naszym kraju tylko 54 traktory McCormick. I choć oznaczało to 50 proc. wzrost rejestracji, to udziały w rynku tej marki wynoszą ledwie 0,5 procenta. W tym roku do końca marca wprowadzonych zostało na rynek 19 nowych McCormicków. Jeżeli chodzi o markę Landini to ubiegły rok zakończyła ona z wynikiem 38 sprzedanych ciągników, co daje 0,4 proc. udziału w rynku. W pierwszym kwartale tego roku do rolników trafiło 12 traktorów Landini.

Przemysław Staniszewski

r e k l a m a

r e k l a m a

Zobacz także

r e k l a m a