1. Odkładanie pokosu. Starajmy się tak przeprowadzić odkładanie pokosu, by był on maksymalnie szeroki, czyli by się zmieścił między kołami ciągnika, ale nie był przygnieciony i by przypomniał w swoim przekroju trapez. Takie działanie pozytywnie wpłynie na kształt beli, jak też na wydajność samej prasy.
2. Podbieranie pokosu. Ustawy odpowiednio wysokość roboczą podbieracza, tak by nie dopuścić do podbierania ziemi, piasku czy kamieni, które to trafiłyby do materiału i oczywiście negatywnie wpłynęły na jakość sporządzanej paszy.
3. Noże. Pamiętajmy, aby utrzymywać je w dobrym stanie, by były przed każdym pokosem dobrze naostrzone. To pozwoli na znaczne oszczędności, dzięki mniejszemu zużyciu paliwa. Jeżeli chcielibyśmy zwiększyć wydajność swojej prasy, warto zwrócić uwagę na odpowiednie ustawienie samego dyszla. Powinien być ustawiony tak wysoko na ciągniku, by przestrzeń między podbieraczem a rotorem była jak największa. W ten sposób nie będziemy ograniczać przepływu materiału między podbieraczem a rotorem.
4. Ciśnienie prasowania. Bardzo ważną kwestią jest ustawienie ciśnienia prasowania w komorze prasy, tak by poziom zagęszczenia był jak najwyższy. Dzięki temu uzyskamy idealne warunki zakiszania wewnątrz balotu, a skarmiany materiał będzie wysokiej jakości.