Chcesz nauczyć się łączenia techniki i środowiska z praktyką, by lepiej zrozumieć i budować powiązania pomiędzy nimi? – Wybierz studia na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Oferowane na tym wydziale kierunki studiów odpowiadają na zapotrzebowanie rynku pracy. Na wydziale realizowanych jest wiele projektów badawczo-rozwojowych, które znajdują zastosowanie we wdrożeniach w wielu sektorach gospodarki.
Kierunek ekoenergetyka kształci specjalistów od odnawialnych źródeł energii. Tymczasem biopaliwa, źródła geotermalne, farmy wiatrowe czy ogniwa fotowoltaiczne to energia jutra. Zmiany klimatyczne i konieczność świadomego korzystania z zasobów naturalnych sprawiają, że priorytetem staje się efektywna gospodarka wodna, bazująca na wysokiej jakości danych i rzetelnej wiedzy inżynierskiej. Tę wiedzę zdobyć można na kierunku geotechnologie, hydrotechnika, transport wodny. W tworzeniu analiz i projektowaniu optymalnych rozwiązań pomoże studentem tego kierunku najlepiej wyposażone laboratorium dronów w Polsce. Z kolei wiedzę, jak wykorzystać nowe technologie w budowaniu bezpiecznego, efektywnego i funkcjonalnego otoczenia, zdobyć można na kierunku gospodarka przestrzenna.
Projektowania rozwiązań z zastosowaniem sztucznej inteligencji, tworzenia funkcjonalnych rozwiązań informatycznych nauczyć się można na kierunku informatyka stosowana. Studiowanie na kierunku inżynieria i gospodarka wodna pozwoli posiąść wiedzę z projektowania instalacji pozwalających na świadome i zrównoważone korzystanie z zasobów wodnych. Kierunek inżyniera rolnicza to wybór dla osób chcących zarządzać gospodarstwami przyszłości, a inżynieria środowiska dla tych, którym marzy się bycie inżynierem przyszłości i projektowanie innowacyjnych systemów.