Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Wiedza z platform doświadczalnych Innvigo

Data publikacji 29.07.2021r.

Firma Innvigo zaprosiła w czerwcu rolników na Dni Pola, które odbyły się w formule kameralnych spotkań na platformach doświadczalnych. Była to okazja, aby w praktyce poznać oferowane rozwiązania i technologie oraz skorzystać z fachowej wiedzy doradców.

– Podczas tych wyjątkowych Dni Pola spotykaliśmy się z rolnikami w Urbanowicach na Opolszczyźnie, w Rozbitym Kamieniu niedaleko Siedlec, w Pawłowicach koło Leszna i w Radostowie koło Tczewa. Prezentowaliśmy tam szereg rozwiązań do ochrony głównych upraw w Polsce – rzepaku, zbóż, kukurydzy, buraków cukrowych – mówi Krzysztof Golec, prezes zarządu Innvigo.

r e k l a m a

Skuteczność weryfikowana na polu

Na poletkach można było zobaczyć, jak technologie Innvigo sprawdzają się w praktyce. Oczywiście kluczowa weryfikacja nastąpi po zbiorach, kiedy zważymy ilość i ocenimy jakość plonów. W czasie spotkań można było zweryfikować skuteczność programów ochrony Innvigo w kontekście przygotowań do jesiennych zabiegów w uprawach ozimych. Oferta firmy jest bogata – to ponad 50 preparatów. Są to nie tylko pojedyncze produkty – dzięki którym użytkownicy mogą tworzyć kombinacje i mieszaniny dostosowane do indywidualnej sytuacji na danym polu – ale przede wszystkim pełne technologie, pozwalające na całościową ochronę głównych upraw rolnych.

W skład polecanych rozwiązań wchodzą zaprawy nasienne, herbicydy, fungicydy, insektycydy i regulatory wzrostu. Mając do dyspozycji tak szeroką ofertę preparatów, plantatorzy mogą skorzystać z optymalnie dobranych technologii, dopasowanych do potrzeb danego gospodarstwa, występujących zagrożeń i do warunków pogodowych.

Doradztwo na wyciągnięcie ręki

Powodzenie i plonowanie prowadzonych upraw zależy nie tylko od właściwej ochrony, ale także od odpowiedniego doboru odmian roślin. Dlatego podczas spotkań na poletkach doświadczalnych Innvigo zależnie od lokalizacji rolnicy mogli zapoznać się z propozycjami firm nasiennych – Danko, KWS, Limagrain, Saatbau Linz, Saaten-Union – a ponadto dowiedzieć się, jak dostosować ochronę do poszczególnych odmian. Dni Pola nie były jedyną okazją, aby spotkać się w terenie z przedstawicielami firmy, bo dba ona o to, aby rolnicy z całej Polski mieli możliwość skorzystania z wiedzy, doświadczenia i oferowanych rozwiązań.

– Od tego roku do naszego zespołu dołączyła duża grupa doradców, którzy pracują zarówno z producentami rolnymi, jak i z punktami sprzedaży detalicznej. Chcemy na bieżąco kontaktować się z klientami, mówić nie tylko o promocjach, ale przede wszystkim o aspektach technicznych: wejść na dane pole, sprawdzić, jakie są zagrożenia i z czym trzeba walczyć, zobaczyć, jaki jest potencjał upraw i dostosować do niego technologię. Dbamy o to, aby wiedza, którą posiada zespół Innvigo, była jak najbardziej aktualna i dzielimy się nią z naszymi klientami – podkreśla Krzysztof Golec.

r e k l a m a

Kampania "Idę po rekord"

Podczas Dni Pola ogłoszona została informacja, że Iinnvigo dołącza do kampanii "Idę po Rekord!", organizowanej przez firmę Chemirol. Akcja polega na takim doborze rozwiązań agrotechnicznych – m.in. środków ochrony roślin – aby wykorzystać potencjał roślin oraz atuty gospodarstw i umożliwić uzyskanie jak najwyższych plonów.

Oczywiście potencjał każdego gospodarstwa jest inny, uzależniony od lokalizacji, jakości gleby i tego co dzieje się na polu. Do tych warunków gospodarowania i do odmian uprawianych roślin trzeba dopasować optymalną ochronę. Taki też jest cel kampanii i firmy Innvigo i doradztwa technologicznego dla rolników.

Marek Kalinowski

r e k l a m a

r e k l a m a

Zobacz także

r e k l a m a