Warunki umowy nie zostały ujawnione. Wiadomo, że Corteva otrzymała licencję na wyłączność wykorzystywania opatentowanej technologii Elemental Enzymes. Innowacja tkwi w użyciu naturalnie występującego peptydu składającego się z 22 aminokwasów, który ostrzega rośliny przed patogenami, pobudzając ich reakcję immunologiczną. Dzięki temu rośliny same mogą skutecznie chronić się przed rdzą soi, chorobami wywołanymi przez grzyby z rodzaju Cercospora oraz fuzariozą zbóż.
– Rolnicy szukają rozwiązań biologicznych o sprawdzonej, powtarzalnej skuteczności – mówi Suzanne Wasson, dyrektor Crop Protection Business Platforms w Corteva Agriscience. – Pracując z Elemental Enzymes, spełniamy nasze zobowiązania wobec rolników: udostępniamy innowacyjne, sprawdzone rozwiązania, które uzupełniają ofertę fungicydów konwencjonalnych, wspierają wzrost i stymulują odporność roślin w trudnych warunkach, a także dbają o zdrowie roślin.
Nowa technologia będzie częścią portfolio biologicznych środków ochrony roślin Corteva pod marką Holzem biofungicyd. Po uzyskaniu odpowiednich rejestracji, Corteva planuje wprowadzenie biofungicydu w Ameryce Łacińskiej w 2022 r. oraz w Stanach Zjednoczonych w 2023 r.
– Cieszymy się na myśl o dalszej współpracy z Corteva Agriscience przy tworzeniu i wprowadzeniu nowego biofungicydu zwalczającego groźne choroby w różnych uprawach polowych w wielu regionach świata. Elemental Enzymes stawia sobie za cel rozwijanie efektywnych nowych technologii dla rolnictwa zrównoważonego, które są odpowiedzią na stojące przed światem wyzwania – mówi Brian Thompson, CEO Elemental Enzymes.
r e k l a m a