Claas jest obecny w Rosji od 1992 roku. W 2005 roku ruszył z produkcją kombajnów w zakładzie w Krasnodarze. Dziesięć lat później zakład został rozbudowany, dzięki czemu udało się zwiększyć produkcję kombajnów Tucano do ponad 1000 szt. rocznie. Działania związane z kolejną rozbudową rozpoczęły się w maju 2020 roku. W budynki oraz zakup dodatkowych maszyn już zainwestowano 12,6 mln euro. Rozbudowa przewiduje powiększenie obszaru obróbki metali do 16 000 m2, przedłużenie systemu przenośników w lakierni o 700 metrów oraz zainstalowanie kolejnej kabiny do malowania proszkowego. Powstanie też hala logistyczna posiadająca 1100 miejsc magazynowych. Po zakończeniu inwestycji powierzchnia produkcyjna zakładu wzrośnie do 53 000 m2, a liczba pracowników przekroczy 700 osób.
– W przyszłości z linii produkcyjnej w Krasnodarze będą zjeżdżać kombajny Trion, których produkcja w Harsewinkel w Niemczech rozpocznie się pod koniec tego roku. Te maszyny, tak jak Tucano, będą oferowane w Rosji i Kazachstanie – zapowiada dr Ralf Bendisch, dyrektor generalny zakładu Claas w Krasnodarze.
Sukces kombajnów Tucano w Rosji to pokłosie tego, że po podpisaniu Specjalnego Kontraktu Inwestycyjnego (SPIC) w czerwcu 2016 r. budowane w Krasnodarze kombajny zostały uznane za "produkt rosyjski" i od tego momentu kwalifikują się do dotacji w Rosji. Warto dodać, że kabina do tych maszyn, siekacz słomy czy opony są produkowane w Rosji.
Zakład w Krasnodarze uważany jest za jednego z najlepszych pracodawców nie tylko w regionie, ale i w całej Rosji. W 2020 roku spośród 147 firm zatrudniających od 251 do 1000 pracowników uplasował się na 22 miejscu w rankingu 100 najlepszych pracodawców w Rosji. A w kategorii "Lojalność" Claas Krasnodar zajął 43 miejsce wśród 501 firm różnej wielkości. Obok kombajnów Tucano w Krasnodarze odbywa się też montaż ciągników Axion i Xerion.