Głównym celem działania Bussines & Science Poland jest promocja interesów polskiej gospodarki i nauki na arenie międzynarodowej, w szczególności na forum Unii Europejskiej. Odpowiednie zaplecze i narzędzia pomagają BSP w kształtowaniu propozycji legislacyjnych negocjowanych w Brukseli, tak aby jak najlepiej wspomagały polskich przedsiębiorców i naukowców. W skład BSP wchodzą czołowe polskie firmy, a siłą organizacji jest jedność głosu polskiego biznesu.
– Uczestnictwo w takim projekcie jak Business & Science Poland jest dla nas nie tyle koniecznością, co po prostu dużym ułatwieniem. Zyskaliśmy partnera, dzięki któremu nasz głos na europejskim forum będzie o wiele lepiej słyszalny. Sytuacja na europejskim rynku cukrowniczym jeszcze nie uległa stabilizacji, co widzimy chociażby po wahaniach ceny cukru na londyńskiej giełdzie. W tym kontekście chcemy uświadamiać unijnych legislatorów, co do znaczenia uprawy buraka cukrowego we Wspólnocie, zarówno dla bezpieczeństwa żywnościowego naszych obywateli, jak również ze względu na duże znaczenie segmentu cukrowniczego w tworzeniu PKB i wielkości zatrudnienia bezpośrednio i pośrednio – mówi Krzysztof Kowa, prezes Krajowej Spółki Cukrowej.
Zadowolenie z przystąpienia KSC do projektu BSP wyraził Artur Zasada, prezes zarządu Bussines & Science Poland, który uważa, że umożliwi to organizacji posiłkowanie się argumentami i doświadczeniami sektora rolno-spożywczego. Przypomnijmy, że KSC jest największym w Polsce i jednym z największych producentów cukru w Europie. Zajmuje się nie tylko produkcją i sprzedażą cukru, ale także przetwórstwem owocowo-warzywnym. Współpracuje z ponad 13 000 polskich gospodarstw rolnych uprawiających buraki cukrowe, owoce i warzywa.
r e k l a m a