Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Uwzględnia szybkość trawienia

Data publikacji 13.12.2021r.

W ostatnich dziesięcioleciach nastąpił znaczący rozwój produkcji prestarterów, gdyż precyzyjne dopasowanie wartości pokarmowej pasz jest niezbędnym elementem uzyskania wysokiej efektywności w produkcji prosiąt. Dlatego udoskonala się modele żywieniowe pod względem energetycznym, a także standaryzuje aminokwasy strawne do końca jelita cienkiego, co pomaga dokładniej bilansować prestartery.

Technologia Kinetio opracowana przez Trouw Nutrition wpływa w naturalny sposób na poprawę funkcjonowania przewodu pokarmowego poprzez odpowiedni dobór frakcji włókna szybkiego, wolnego i odpornego. Dzięki temu rozwiązaniu można uzyskać dużo lepsze wyniki produkcyjne nie tylko w odchowie, ale również w tuczu. Milkiwean PW Salire 15% Kinetio to nowy koncentrat oparty właśnie na tym modelu żywienia, określającym szybkość rozkładu włókna, skrobi oraz białka w dawce pokarmowej. System został opracowany przez Trouw Nutrition w celu uzyskania maksymalnych przyrostów przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa odchowu oraz ekonomii produkcji warchlaków.

Odpowiednio dobrane składniki pokarmowe oraz mieszaniny kwasów poprawiają zdrowotność zwierząt oraz w istotny sposób ograniczają występowanie problemów związanych z przewodem pokarmowym. Wszystkie te elementy wpływają znacząco na osiąganie szybkiego wzrostu zwierząt przy jednoczes­nej poprawie zdrowotności i zmniejszeniu liczby upadków na odchowalni i w tuczarni. Zdaniem Trouw Nutrition technologia Kinetio daje możliwość zbilansowania składu pokarmowego paszy zgodnego z potrzebami prosiąt, a jednocześnie może służyć jako narzędzie do oceny surowców i optymalizacji żywienia niezależnie od dostępnych komponentów lub pomóc dobrać surowce.

W porównaniu z paszami opartymi na wydajności prosięta żywione zgodnie z technologią Kinetio wykorzystaną w Milkiwean Efficient Start wykazały we wszystkich przypadkach poprawę dziennego przyrostu masy ciała (o 8%), lepsze wykorzystanie paszy (o 5,2%), obniżenie kosztów na kilogram przyrostu (o 2%) oraz obniżony koszt paszy do 42. dnia po odsadzeniu (2,9%). ds

r e k l a m a

r e k l a m a

Zobacz także

r e k l a m a