r e k l a m a
Herbicyd Flame Duo 354 SG
jest uniwersalnym rozwiązaniem na wiosnę, a w jego skład wchodzą dwie substancje czynne: florasulam i tribenuron metylowy. Środek jest przeznaczony do zwalczania najgroźniejszych chwastów dwuliściennych w pszenicy ozimej, jęczmieniu ozimym i jęczmieniu jarym. Preparat stosuje się zarówno w technologii podstawowej, w której chwasty zwalcza się wiosną, jak również jako zabieg poprawkowy po herbicydzie jesiennym. Wśród chwastów zwalczanych przez środek znajdują się inwazyjne i szkodliwe ekonomicznie gatunki jak: chaber bławatek, mak polny, fiołek polny czy przytulia czepna.Badania przeprowadzone w Instytucie Ochrony Roślin w Poznaniu wykazały najwyższą średnią skuteczność Flame Duo 354 SG na chwasty dwuliścienne w pszenicy ozimej w porównaniu do 7 najpopularniejszych herbicydów na polskim rynku. Najwyższa efektywność w wiosennym zwalczaniu chwastów to niejedyne atuty produktu.
– W przypadku nowego herbicydu Flame Duo na uwagę zasługuje w pierwszej kolejności jego wysoka skuteczność przy niskiej dawce referencyjnej, potwierdzona badaniami Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu – podkreśla Urszula Filipecka, dyrektor marketingu Sumi Agro Poland Sp. z o.o. – Innym z jego atutów jest bardzo szerokie okno aplikacji. Co równie istotne, Flame Duo pozytywnie wpływa na kondycję roślin po zabiegu. Przekłada się ona na wysokie wskaźniki plonowania. Jeśli dodamy do tego wygodną formulację SG, brak fitotoksyczności, możliwość stosowania w niższych temperaturach i atrakcyjną cenę, to otrzymujemy kompletny i pewny produkt, który mogę z pełnym przekonaniem polecić każdemu producentowi zbóż.
Szerokie okno aplikacji i niska dawka
z pewnością wyróżnia Flame Duo 354 SG. Okno aplikacji jest jednym z najszerszych pośród wszystkich herbicydów dostępnych na polskim rynku. Środek można stosować od fazy, gdy widoczne jest trzecie rozkrzewienie (BBCH 23), aż do fazy w pełni rozwiniętego liścia flagowego (BBCH 39). Herbicyd osiąga najwyższą skuteczność już w dawce referencyjnej 0,06 kg/ha i nie potrzebuje pomocy adiuwantów.Analizy kondycji upraw, w których zastosowano Flame Duo 354 SG, wykazały, że jest ona wyraźnie lepsza niż w przypadku aplikacji innych badanych środków chwastobójczych, a za lepszą kondycją idzie wyższe plonowanie. W doświadczeniach polowych zebrany plon pszenicy ozimej był najwyższy w porównaniu z wynikami uzyskanymi z poletek chronionych popularnymi kombinacjami substancji czynnych. Herbicyd będzie dostępny na rynku w opakowaniach 120, 300 i 600 g, odpowiednio na 2, 5 i 10 hektarów uprawy zbóż.
r e k l a m a
Fungicyd Glora 633 EC
to druga nowość, przemyślane połączenie dwóch substancji czynnych (prochloraz o działaniu wgłębnym i fenpropidyna o działaniu systemicznym), szeroka rejestracja i pełna gotowość na zabieg T1. Tak w skrócie przedstawiają się właściwości nowego produktu Sumi Agro Poland. Jest to fungicyd o działaniu powierzchniowym, wgłębnym i układowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie przed chorobami grzybowymi pszenicy ozimej, pszenicy jarej, pszenżyta ozimego i żyta ozimego.– Choroby podstawy źdźbła i liści to główni przeciwnicy rolnika w walce o wysoki plon zbóż. Stąd tak ważna jest skuteczna, solidna ochrona fungicydowa już od samego początku wiosennej wegetacji. Jej brak może skutkować dla producenta zbóż utratą środków zainwestowanych w produkcję. Glora 633 EC to środek grzybobójczy stworzony właśnie z myślą o zabiegu T1. Unikatowe połączenie dwóch znanych substancji czynnych to podstawa jego skuteczności, której poziom na pewno zadowoli każdego rolnika – przekonuje Marta Strzelecka-Berek, kierownik ds. Produktów Rolniczych Sumi Agro Poland Sp. z o.o.
Rejestracja produktu obejmuje
najgroźniejsze i najważniejsze choroby podstawy źdźbła i liści. W pszenicy ozimej są to sprawcy takich chorób jak: łamliwość źdźbła zbóż i traw, mączniak prawdziwy zbóż i traw, septorioza paskowana liści pszenicy, brunatna plamistość liści, rdza brunatna pszenicy; w pszenicy jarej: mączniak prawdziwy zbóż i traw, septorioza paskowana liści pszenicy, brunatna plamistość liści, rdza brunatna pszenicy; w pszenżycie ozimym: łamliwość źdźbła zbóż i traw, mączniak prawdziwy zbóż i traw, septoriozy liści, brunatna plamistość liści, rdza brunatna; w życie ozimym: łamliwość podstawy źdźbła zbóż i traw, mączniak prawdziwy zbóż i traw, rynchosporioza zbóż, rdza brunatna.Atutem nowego fungicydu jest elastyczność stosowania. Produkt można aplikować w wielu stadiach rozwojowych zbóż – od strzelania w źdźbło, aż do zakończenia kłoszenia (BBCH 30–55), a przy tym sprawdza się on w niskich temperaturach już od 5°C i w zmiennych warunkach pogodowych. Pozwala to na wcześniejsze, a zatem jeszcze lepsze zabezpieczenie zbóż przed infekcjami. Środek można stosować solo, jak i w mieszaninach, co przekłada się na jeszcze wyższą skuteczność i oszczędność ochrony. Fungicyd będzie dostępny w opakowaniach 1- i 5-litrowych. Zalecana dawka preparatu wynosi 1,5 l/ha.