Dwie uzupełniające się substancje aktywne (difenokonazol i paklobutrazol), gwarantują kompletny skład i konkretne działanie Dovvo 375 SC, który reguluje pokrój roślin, ogranicza straty związane z wyleganiem i zwalcza choroby (suchą zgniliznę kapustnych czy białą plamistością liści) o dużym wpływie na potencjał plonotwórczy.
Odpowiedni moment na zastosowanie zabiegu regulującego pokrój roślin to przełom marca i kwietnia, gdy rzepak ozimy jest w fazie rozwojowej BBCH 33. Środek może spowodować skrócenie łodyg głównych nawet o 10%. Dzięki regulacji roślina wykorzysta energię na wytworzenie większej ilości pędów bocznych (aż do 40%). Środek działa systemicznie i pobierany jest przez liście. Stosowany wiosną wpływa korzystnie na pokrój rośliny, co przekłada się na równomierne dojrzewanie łuszczyn i ułatwiony zbiór.
Wyhamowanie wzrostu pędu głównego i wyrównanie łanu to równomierny dostęp do promieni słonecznych, efektywna fotosynteza i więcej rozgałęzień bocznych. Obniżenie dolnych partii roślin poprawia zwartość łanu i odporność na wyleganie. Wyregulowany rzepak równomiernie kwitnie i dojrzewa, co zapobiega osypywaniu się nasion w trakcie zbioru. Regulator sprzyja także rozwojowi systemu korzeniowego przez co umożliwia roślinie lepszy dostęp do wody i usprawnia pobór składników pokarmowych.
– Nasz najnowszy produkt, Dovvo 375 SC, dopełnia naszą gamę preparatów przeznaczonych do ochrony rzepaku. Chcąc jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby rolników, wychodzimy z propozycją skutecznego środka, która ma za zadanie wspierać intensywny wzrost i rozwój roślin. Dzięki naszemu produktowi rzepak, rzepik, len, konopie, gorczyca i mak będą dojrzewać w równym tempie, co znacznie wpłynie na jakość plonu – mówi Jacek Skwira, Portfolio Menadżer CIECH Sarzyna.