Tudor 114 OD
służy do nalistnego zwalczania chwastów w fazie 2–8 liści kukurydzy w dawce 0,5 l/ha. Ważna jest jego formulacja OD, a w jego skład wchodzą aż trzy substancje czynne: florasulam, nikosulfuron i tifensulfuron metylowy. Środek działa najskuteczniej na młode, intensywnie rosnące chwasty dwuliścienne w fazie od 2 do 4 liści i chwasty jednoliścienne w fazach od 3 do 5 liści. Chwastami wrażliwymi na herbicyd są chwastnica jednostronna, gwiazdnica pospolita, komosa biała, perz właściwy, przytulia czepna, psianka czarna, rdest plamisty, rdest szczawiolistny, rdestówka powojowata, rumian polny, samosiewy rzepaku, szarłat szorstki, tasznik pospolity i żółtlica drobnokwiatowa.
Innzar 500 SC
zawiera fluazynam. Środek w celu zwalczania zarazy ziemniaka w ziemniakach (ochrona naci i bulw) należy stosować zgodnie z sygnalizacją, od fazy początku zawiązywania bulw do fazy zamierania liści i łodyg (BBCH 40–97). Po wykonaniu pierwszego zabiegu środkiem o działaniu układowym lub wgłębnym Innzar należy stosować przemiennie z fungicydami o działaniu kontaktowym należącymi do innych grup chemicznych, w odstępach co 7–10 dni. Fungicyd ma także rejestrację w cebuli, szalotce do zwalczania mączniaka rzekomego.
Amstaf i Madron
to produkty z rozszerzonymi rejestracjami. Herbicyd Amstaf 800 EC (zawiera prosulfokarb) uzyskał rozszerzenie rejestracji w ziemniakach i uprawach warzywnych. W grupie chwastów wrażliwych na produkt są: gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, miotła zbożowa, przetacznik bluszczykowy, przetacznik perski i przytulia czepna. Natomiast zaprawa Madron 50 FS ma teraz rozszerzoną rejestrację o uprawy strączkowe.
r e k l a m a