Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

„Mój Ulubiony” ma się wyśmienicie

Data publikacji 07.03.2022r.

W spółdzielniach mleczarskich trwa intensywny okres spotkań z członkami, podczas licznie organizowanych zebrań rejonowych. 22 lutego br. w siedzibie Spółdzielni Dostawców Mleka w Wieluniu, z zarządem i przedstawicielami rady nadzorczej spotkali się dostawcy z gmin: Lututów, Klonowa oraz Brzeźnio.

Na przewodniczącego zebrania, jednogłośnie wybrano Józefa Grzegorka – obecnego przewodniczącego rady nadzorczej SDM w Wieluniu. Najbardziej bodaj oczekiwanym przez dostawców punktem zebrań jest oczywiście sprawozdanie zarządu, które przedstawił prezes Marek Kapica, podkreślając, iż ostatnie dwa lata – z uwagi na trwającą pandemię i związane z nią liczne obostrzenia – były trudnym czasem dla funkcjonowania spółdzielni.

– Niemniej, pomimo trudności bardzo dobrze dajemy sobie radę. W ubiegłym roku strategicznym celem zarządu oraz rady nadzorczej było osiągnięcie dodatniego wyniku finansowego w kwocie 492 tys. zł. 2021 rok zamknęliśmy zyskiem netto na poziomie blisko 4,7 mln złotych, co dziesięciokrotnie przekroczyło zakładany plan – poinformował prezes Marek Kapica. – W 2021 roku SDM w Wieluniu skupiła ponad 48 600 mln litrów mleka i było to o ponad 127 tysięcy litrów surowca więcej w porównaniu do 2020 roku. Średnia zawartość tłuszczu w skupionym mleku wyniosła 4,28%, a białka 3,33%. Na koniec grudnia ub. roku mleko dostarczało 541 dostawców i było to o 24 dostawców mniej niż w roku poprzedzającym, a ponad 93% skupowanego surowca pochodzi z gospodarstw z odbiorem bezpośrednim. W przeliczeniu na jednego dostawcę średnia roczna dostawa mleka wynosiła prawie 90 tysięcy litrów mleka. Pomimo zmniejszenia liczby dostawców ilość skupowego mleka rośnie i jest to stały trend. W 2021 roku nasza spółdzielnia poddawana była kontrolom zewnętrznym i wewnętrznym. Łącznie było ich 72, z czego 67 prowadzonych było przez Powiatowy Inspektorat Weterynarii. Najważniejsze jednak, że – poza drobnymi uchybieniami – kontrole nie wykazały żadnych istotnych nieprawidłowości.

Ubiegły rok to w wieluńskiej spółdzielni czas poszerzenia profilu produkcji. Na rynek trafiły bowiem nowe smaki znanych i jakże cenionych przez konsumentów twarożków „Mój Ulubiony”. Do portfolio spółdzielni dołączyły nowe smaki twarożków wytrawnych, takich jakich jak: rzodkiewka, zioła ogrodowe i chrzan, o gramaturze 125 g oraz twarożków słodkich o smaku wanilii i pomarańczy o gramaturze 150 g.

– Oczywiście liderem wśród twarożków smakowych pozostaje nadal twarożek ze szczypiorkiem, wprowadzony do produkcji ponad rok temu – podkreślił prezes Kapica.

– Z satysfakcją mogę też powiedzieć, że nasze twarożki – pomimo że sklepowe półki pełne są tego typu produktów – bardzo dobrze się sprzedają, a rynek ich sprzedaży, dzięki intensywnym zabiegom marketingowym stale się rozwija.

Tak dobre wyniki nie byłyby możliwie bez skutecznego marketingu i promocji marki. „Mój Ulubiony” promowany był w wielu rozgłośniach radiowych, zarząd zdecydował też o wykupieniu reklamowych spotów sponsorskich oraz banerów reklamowych o zasięgu ogólnopolskim, w dwóch stacjach TVN: „Dzień Dobry TVN” oraz „Kuchnia TVN” i TVP „Pytanie na śniadanie”. Nie zabrakło też reklam w ogólnopolskiej prasie kobiecej oraz prasie i telewizji regionalnej.

– Warto wspomnieć, że w 2021
roku zajęliśmy I miejsce w XXVI Krajowej Ocenie Serów i Twarogów podczas XVI Euroforum Polskiego Mleczarstwa w Krynicy Zdroju dla twarożku „Mój Ulubiony” Twarożek kanapkowo-sernikowy oraz tytuł Mistrza Województwa Łódzkiego w Konkursie Agroliga w kategorii firmy. Cieszy nas fakt, że serek „Mój Ulubiony” regularnie zdobywa wysokie lokaty, nigdy nie schodzi poniżej 4. miejsca, co świadczy o jego wysokiej jakości i bardzo dobrej ocenie konsumentów – mówił prezes Kapica.

Wartość majątku spółdzielni na koniec 2021 roku wynosiła blisko 21 milionów złotych, a wzrostowa tendencja wynika m.in. z przeprowadzonych w ubiegłym roku inwestycji. O blisko 1 mln 900 tys. złotych wzrósł również w ubiegłym roku fundusz zasobowy spółdzielni.

Beata Dąbrowska

r e k l a m a

r e k l a m a

Zobacz także

r e k l a m a