Wydarzenie zapowiada się bardzo ciekawie. Organizatorzy zaprezentują nowe, ale też i sprawdzone odmiany rzepaku ozimego (32), pszenicy ozimej (16), soi (9) i kukurydzy (30). Na polach będą prezentowane różne programy ochrony i nawożenia. Kombinacje nawożenia powinny zainteresować każdego, bo aktualnie w tym obszarze każdy szuka oszczędności i możliwości bardziej efektywnego wykorzystania azotu. Zmienił się ponadto rynek nawozów azotowych i mimo że każdy zna działanie mocznika, to już w jego stosowaniu z inhibitorem ureazy większość rolników praktyki nie ma.
Wizyta w Wiszniowie to też okazja do bezpośrednich rozmów z przedstawicielami firm działających w branży rolniczej. Będą przedstawiciele banków, którzy przedstawią prognozy dotyczące rynków rolnych oraz narzędzia do finansowania produkcji rolnej. W dzisiejszych czasach prognozy są ważne, ale też, jak pokazują ostatnie tygodnie po wzrostach cen, np. rzepaku grubo powyżej 4 tys. zł/t, przychodzą też spadki.
Partnerami wydarzenia jest kilkadziesiąt firm krajowych i międzynarodowych, związanych z obsługą rolnictwa, a organizatorzy zadba...
Pozostało 2% artykułu.
Więcej przeczytasz dzięki prenumeracie lub kupując dostęp.