Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Nowy fungicyd do ochrony rzepaku

Data publikacji 24.01.2022r.

W świetle wycofywania z rynku kolejnych preparatów do ochrony roślin, rolnicy z zadowoleniem przyjmują informacje o nowych rejestracjach. Z pewnością ucieszy ich fakt, że Syngenta wprowadziła właśnie na rynek nowy fungicyd do ochrony rzepaku ozimego. W składzie preparatu znajdziemy substancję czynną będącą nowością w ochronie rzepaku, pochodzącą z grupy niestosowanej dotąd w tej uprawie.

Mowa o preparacie Treso do okołokwitnieniowej ochrony rzepaku. W minionym roku zdobył on uznanie niemieckich rolników i z pewnością sprawdzi się w Polsce. Produkt zawiera substancję czynną fludioksonil z grupy fenylopiroli (zakwalifikowanej wg FRAC do grupy 12), która zapewnia mu nowy, inny mechanizm działania i czyni tym samym ważnym elementem strategii antyodpornościowej.

Co najważniejsze, Treso cechuje się ponadprzeciętną skutecznością w zwalczaniu zgnilizny twardzikowej. Ta groźna choroba, wywoływana przez grzyba Sclerotinia sclerotiorum, atakuje rzepak w okresie kwitnienia i może ograniczyć plonowanie nawet do 60%. Treso długotrwale utrzymuje zdrowy i silny łan. Odznacza się też wysoką fotostabilnością, przez co okres jego działania znacznie się wydłuża. Wszystko to przekłada się na wyższe plony.

Preparat w rzepaku ozimym i jarym zaleca się stosować zapobiegawczo do ograniczania zgnilizny twardzikowej (również czerni krzyżowych) w okresie od początku do końca kwitnienia (BBCH 61–69) w maksymalnej jednorazowej dawce 0,75 kg/ha. Więcej informacji o preparacie, w tym pełen wykaz zwalczanych chorób w wielu uprawach i zastosowaniach małoobszarowych (lnianka, gorczyca, soja, len konopie) można znaleźć na stronie internetowej firmy Syngenta.

Przypominamy, że już niebawem odbędą się Konferencje Zimowe Syngenta: 27 stycznia, godz. 11.00: Zboża – czy jakość zapłaci?; 3 lutego, godz. 11.00: Rzepak – plon na 5 ton?; 10 lutego, godz.11.00: Kukurydza – uprawa bez problemów? Szczegóły i transmisje na stronie www.konferencjezimowe.pl.

r e k l a m a

Marek Kalinowski

Za informacją Syngenta

r e k l a m a

r e k l a m a

Zobacz także

r e k l a m a